Dermapen Uygulaması

Yanlış cilt bakımı, dengesiz beslenme, hormon değişiklikleri veya daha farklı nedenler, cilt yüzeyinde istenmeyen lekelerin oluşmasına neden olur. Akne ve sivilcenin kalıcı iz bırakması veya gebelik döneminde yaşanılan hormon değişiklikleri sebebiyle oluşan yüz lekeleri, cildi soluklaştırır. Canlı ve parlak bir cilde yeniden sahip olabilmek içinse dermapen tedavisinden yararlanılabilir. Cildin yenilenmesini sağlayan tedavi hem lekelerden kurutulmak hem de cildin canlı ve parlak görünüme sahip olması açısından en çok tercih edilen yöntemdir.

Dermapen, oldukça pratik ve acısız gerçekleştirilen bir uygulamadır. Cilt lekeleri üzerindeki başarısı kanıtlanan tedavinin en çok uygulandığı bölge yüz, saç, el ve boyundur. Cilt yüzeyindeki kolajen yüzeyin yenilenmesi için hücreleri uyarır, cildin güçlenmesini ve yenilenmesini hızlandırır. Böylece cildin sıkılaşmasına yardımcı olur ve cilt yüzeyindeki kırışıklıkları azaltır. Cilt daha genç, parlak ve estetik görünüme kavuşur. Dermapen, cildin üst tabakasını oluşturan epidermise asla zarar vermez, bu tabakayı soymaz ve tahriş etmez. Bu nedenle oldukça güvenilir bir tedavi olarak kabul edilir.

Dermapen Uygulanma Nedenleri

Çevresel etkiler, beslenme ve vücutta meydana gelen biyolojik değişiklikler ciltte birtakım sorunların yaşanmasına sebebiyet verebilir. Sivilce, akne, kahverengi lekeler, yara izleri veya cilt yüzeyindeki çukurlar cilt görünümünü olumsuz etkiyen problemlerin bazılarını oluşturur. İstenmeyen lekelere yönelik uygulanabilen dermapen parlak ve canlı cilt görünümüne zarar verici her unsurun tedavisi için tercih edilebilir. Bu bakımdan dermapen uygulamasının sıklıkla kullanıldığı alanları şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Sivilceden dolayı meydana gelen lekeler veya güneş lekeleri tedavisi,

  • Cilt yüzeyinde oluşan çukur ve çatlaklar,

  • Saç dökülmesini durdurmak ve seyrekleşen bölgedeki saçların yeniden oluşmasını sağlamak,

  • Ciltteki yaşlanma belirtilerini gidermek,

  • Yara izleri,

  • Göz çevresinde meydana gelen şişkinlik ve morluklar.

Cilt yüzeyindeki ince çizgileri ortadan kaldırmak ve genç bir görünüme sahip olmak adına uygulanabilen dermapen çeşitli cilt sorunlarının giderilmesi açısından etkin ve verimli uygulamalardan biridir.

Dermapen Uygulamasına Yönelik Bilgiler

Dermapen uygulaması sırasında elde edilecek olumlu sonuçlar en az 6 hafta içerisinde kendisini gösterir. Bu süreç içerisinde gündelik hayata devam edebilir ve uygulama nedeniyle hiçbir alışkanlığınıza ara vermek durumunda kalmadan hayatınıza devam edebilirsiniz. Uygulama sonrası doktor gözetimi gerekmez.

Uygulama acısız ve oldukça pratik bir işlemle gerçekleşir. Öncelikle uygulama yapılacak alan dezenfekte edilir ve anestezik kremler sürülür. Dermapen cihazındaki bulunan mikro iğneler cilt yüzeyine ufak delikler oluşturur. Bunu bir yaralanma olarak algılayan vücut ilgili bölgenin onarımı için kan dolaşımını hızlandırır. Yeni kolajen tabakası üretir ve cildin yenilenmesini sağlar.  Uygulama sırasında acı hissedilmez ve kayda değer kanamalar söz konusu olmaz. Epidermal bölgede açılan mikro delikler, cildin yenilenmesini sağlamak amacıyla bir uyarıcı etki yaratır. Böylelikle ilgili bölgedeki cilt sorunu giderilir.

Detaylı bilgi için iletişime geç