HİFU (Yüz Germe) Uygulaması

Olduğunuzdan daha genç görünmek ve yüzünüzdeki ince çizgilerden kurtulmak için sıklıkla uygulanan HİFU yöntemi, ameliyatsız yüz gerdirmek isteyenler tarafından tercih edilir. Birkaç yaş gençleşmek isteyen ve yüzündeki kırışıklıklardan rahatsızlık duyanlar için ideal bir uygulamayı ifade eden yüz gerdirme işlemi, hiçbir kesik atılmadan uygulanır ve başarılı sonuçlar verir. Ameliyatla gerçekleşen yüz gerdirme operasyonlarındaki uzun süreli iyileşme süreci ameliyatsız çözümleri daha tercih edilebilir hale getirirken, uygulama sonrası gündelik hayatınızla ilgili kısıtlamanın söz konusu olmaması da yöntemin avantajlarından birisidir.

HİFU, uzmanlar tarafından gerçekleştirilen güvenilir bir yöntemdir. Cildin derin tabakalarına hasar vermeden kontrollü şekilde yüksek ısı vermeye dayalı bir sistemdir. Böylece uygulama yapılan alanın yara iyileşme sürecine benzer bir yöntemle vücut tarafından yenilenmesini sağlanır. Bu aşamada yüz gerilme yaşar ve kırışıklık üzerinde olumlu etki gösterir. Uygulama sırasında bazı bölgeler için anestezik kremler kullanılır ve acı en aza indirilir. Yüzün çene kısmı, hassas diş köklerinin bulunduğu bölgeler dışındaki yerlere anestezi özellikli krem uygulamasına gerek yoktur. Çünkü uygulama yüzün büyük bir kısmında acıya neden olmaz.

HİFU Hakkında Genel Bilgiler

HİFU uygulamasının başarı oranı cilt tiplerine göre önemli farklılıklar içerebilir. Özellikle beslenmesine dikkat eden, sigara gibi maddeler tüketmeyen kişilerin ciltlerindeki etkileri yüksektir. Çok yağlı cilt üzerinde veya sigara içerlerde sıkça rastlanılan kuru ve incelmiş cilt türünde başarı yüzdesi düşebilir. Ayrıca başarı şansını arttıran etmenlerden biri de HİFU uygulamasının uzman kişiler tarafından yapılmasıdır. Yüzün her bölgesi için farklı HİFU başlıkları kullanılarak yapılması gereken işlemin yüzün her bölgesinde tek bir parça ile yapılması beklenilen başarının azalmasına neden olur. Sadece yüz değil; bacak, basen, boyun gibi bölgelerde de uygulanabilen yöntem doğru ekipman kullanımı ile başarısı yükselir.

HİFU uygulaması, tek seansta gerçekleşir. Ancak bazı ağır ciltler için gerek görülmesi halinde ikinci bir uygulama da planlanabilir. Uygulama sonrası yüzde hafif bir ödem oluşabilir ancak bu kalıcı olmayıp 24 saat içerisinde geçer. Uygulamanın sonuçları ikinci haftasından itibaren fark edilmeye başlanır ve nihai ve kesin sonuçları görmek açısından cilt tipine göre değişmekle beraber iki veya üç aylık sürenin dolması beklenmelidir. HİFU ile yeni dokuların oluşmasına yönelik gerçekleşen yüz gerdirme olayı kalıcılık sağlayabilir. Ancak yine de yerçekimi, sigara kullanımı, beslenme kültürü ve uyku düzeni gibi etkenlerden dolayı cilt yüzeyinde kırışıkların oluşması mümkündür. Uygulama yapıldıktan sonra ortalama iki sene içerisinde kırışıklık görülme imkanı vardır.

Detaylı bilgi için iletişime geç