İpek Kirpik Uygulaması

Güzel ve estetik görünmek için yüzün her detayı önemsenir ve dikkat edilmesi gereken bir değeri ifade eder. Özellikle göz ve çevresine yönelik çeşitli makyaj yöntemleri daha canlı bir yüz hattını ortaya çıkarmak için geliştirilen uygulamalardan oluşur. Bunların içerisinde son dönemin en popüler uygulamaları arasında yer edinen ipek kirpik veya 3D kirpik uygulaması, iyi görünmek isteyen her kadının tercihi. Zayıf ve belirgin olmayan kirpiklere sahip kadınlar tarafından da sıklıkla tercih edilen ipek kirpik yöntemiyle dolgun ve estetik kirpik tasarımına sahip olunabilir.

Göz ve çevresine uygulanacak makyaj uzmanlık gerektiren bir konudur. Herkes gözleri ön plana çıkaran, dolgun kirpik görünümüne sahip bir göz makyajı yapma konusunda yeterli olmaz veya bunun için zamanı olmayan birçok kariyer sahibi kadından söz edilebilir. Aynanın karşısına geçerek göz makyajına zaman ayıramayan veya bu konuda uzman dokunuşu, popüler uygulamalardan yararlanmak isteyenler açısından ipek kirpik uygulaması ideal seçimdir. Bu uygulamayla göz ve çevresini ön plana çıkaran dolgun, uzun ve hacimli kirpik kalıcı hale gelir. Hiçbir müdahale yapmadan dolgun ve estetik kirpiklere sahip şekilde her güne güzel ve estetik başlanabilir.

İpek Kirpik Uygulaması Hakkında Bilgiler

Uzun ve hacimli kirpik yapısı her kadın tarafından arzu edilen canlı bakış ve estetik görünümün yakalanmasını kolaylaştırır. Ancak doğuştan gelen kirpik kültürü veya farklı nedenlerden dolayı kirpiklerde sonradan yaşanan zayıflık, kısalık ve hatta dökülme sorun teşkil edebilir. Bu tür bir durumda uygulanabilen ipek kirpik kadınların arzu edilen kirpiklere sahip olmaları açısından gerçekleştirilen protez bir yöntemdir. Sağlıklı kirpiklere sahip bayanlar tarafından da uygulanır. Bu kapsamdaki uygulama daha çok göz ve çevresini ön plana çıkarmaya yöneliktir.

İpek kirpik uygulaması sırasında tercih edilen birinci sınıf kaliteli malzemeler sayesinde kişinin mevcut kirpiklerine hiçbir zarar gelmez. Uzmanlar tarafından yapılması gereken uygulama makyajla beraber bir saatten fazla sürebilir. Uygulama sırasında göz ve çevresi sterilize edilir, varsa göz lensleri çıkarılır, kişinin arzu ettiği göz makyajı hakkında bilgi alınır ve en doğru uygulama tasarlanır. Uygulama sonrası kalıcılığın uzun sürmesi için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bir gün boyunca suyun değmemesi ve göz makyajının iki gün yapılmamasına dikkat edilebilir. Ayrıca, göz çevresi için kullanılan bazı krem ve bakım ürünleri de ipek kirpiklerin dökülmesine neden olabilir. İpek kirpiklerin uzun süre kalıcı olmasını sağlamak için iki haftada bir bakım yaptırılabilir. Böylece ipek kirpiklerin daha uzun süre kullanılabilir.

Detaylı bilgi için iletişime geç