Kalıcı Makyaj Uygulaması

Estetik bir görünüme sahip olmak isteyen her kadın görünümüne önem verir ve dikkat eder. Ancak her zaman makyajı doğru yapmak ve iyi görünmek için zaman ayırmak mümkün olmayabilir. Özelikle, iş hayatının yoğun mesaisi altında kendisi için en iyi makyajı yapacak zamanı bulamayan pek çok kadın bakımına gereken önemi veremeyebilir. Bunu ortadan kaldırmayı sağlayan kalıcı makyaj yöntemi son dönemin en popüler uygulamaları arasında yer alır ve özellikle iş kadınları tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

Kalıcı makyaj sırasında kullanılan pigmentasyon sistemi, tüm dünyada kullanılan ve sağlık otoriteleri tarafından onaylanmış bir uygulamadır. Kişiye özel steril iğne yardımıyla deriye işlenen kalıcı makyaj ürünleri, insan sağlığına zarar vermeyen ve zamanla etkisini yitiren özelliğe sahiptir. Bu bakımdan dövme gibi ömür boyu kalıcılığı söz konusu değildir ve uygulama derinin alt katmanlarına yapılmaz. Derinin en üst katmanı olan epidermise enjekte edilen boyalar, uygulamanın daha sağlıklı olmasını sağlar. Uygulama yapılan bölgenin vücut tarafından yenilenmesiyle makyaj akar ve kalıcılığını yitirir.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Genel Bilgiler

Makyaj yapma konusunda yeteri zamanı olmayan veya bu konuda çok iyi olmayan kadınlar tarafından tercih edilen kalıcı makyaj uygulamaları farklı bölgelere yapılır. Kaş, göz çevresi ve dudak gibi bölgelere uygulanabilen kalıcı makyaj ile başarılı sonuçlar alınabilir. Kalıcı makyaj uygulaması, sadece bakımlı görünmek için tercih edilen bir yöntem değildir. Ayrıca, yüzde oluşan kusurları örtmek için de tercih edilebilir. Herhangi bir nedenden dolayı dökülmüş olan veya seyrekleşen kaşın dolgun ve doğal görünmesi için uygulama yapılabilir.

Birden fazla alana kalıcı makyaj uygulaması yapılabilir. Bu durumda kişinin en çok önem verdiği alandan başlamak suretiyle diğer alanlara yönelik uygulama planı çizilir. Kişinin arzuladığı görünümü sağlayacak bir makyaj çalışması gerçekleştirilir. Kalıcı makyaj işlemine başlanılmadan önce yüzde hiçbir makyajın olmaması gerekir. Bu nedenle bölgenin sterile edilir, böylece uygulamanın daha sağlıklı olması sağlanır. Uygulama sırasında biraz acı hissedilebilir. Pigmentasyon sırasındaki acıyı en aza indirmek amacıyla uygulama öncesi steril kremler kullanılır ve batma hissi en aza indirilir. Uygulama süresi, kalıcı makyaj yapılacak bölge sayısına göre değişkenlik gösterir.

Detaylı bilgi için iletişime geç