Lazer Epilasyon Uygulaması

Hem erkek hem de kadınların vücudundaki istenmeyen tüylerden kurtulmalarının yolu lazer epilasyon teknolojisinden yararlanmaktır. Ultraviyole ışınları yayan lazer cihazları ile anajen evredeki tüylerin kökleri tahrip edilir ve böylece gelişimleri durur. Bu uygulama ile sadece kıl köklerine zarar verilir ve farklı dokuların zarara uğramamasına özen gösterilir. Kişinin tüy yapısına göre doğru bir uygulama modelinin belirlenmesi halinde yapılan epilasyon uygulamasından verimli sonuç alınır. Tüylerin yeniden gelişimi önlenir.

Gelişen lazer epilasyon yöntemleri ve yeni teknolojiler sayesinde yapılan uygulama sonucunda elde edilen verimlilik yüzde 90 civarındadır. Uzman personelce gerçekleştirilen bir uygulama verimli sonuçların alınmasını sağlayıcı önemli bir etkendir. Bunun yanı sıra kullanılan lazer epilasyon teknolojisi de günümüz ihtiyacını karşılayan niteliklere sahip olmalıdır. Böylece başarılı bir lazer epilasyon uygulamasına imza atılabilir. İstenmeyen tüylerinizden hızlıca kurtulmak ve başarılı sonuçlar almak için bizimle iletişime geçin.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Tek seanslık uygulamalarla arzu edilen verimliliğin yakalanması asla mümkün değildir. Bunun nedeni, uygulama yapılacak bölgedeki tüylerin hepsinin birden aynı anda aktif olmasının söz konusu olmamasıdır. Bu da, lazer ışıklarının etkisini en aza indirir. Bu nedenle birkaç seansa yayılan işlemlerle uygulama yapılacak bölgedeki tüylerin tamamı üzerinde lazer ışıklarının etkili olması sağlanır. Uygulama yapılacak bölgedeki tüy yoğunluğu, kişinin tüy rengi ve yapısı gibi değişkenler de seans sayıları üzerinde etkilidir. En iyi sonuçları gözlemek için ortalama 8 seanslık lazer epilasyon uygulaması yapılması gerekir.
Lazer cihazları güvenilir ve insan sağlığına herhangi bir zararı dokunmayan teknolojilerdir. İstenmeyen tüylerin oluşumunu önlemek adına dünyanın birçok bölgesinde kullanılır. Bu teknoloji tarafından yayılan ışıklar, X ve gama gibi radyasyon yayıcı ışınlar değildir. Lazer cihazları, ışık yayar ve bu ışık insan sağlığına zarar vermez. Kontrollü bir şekilde kullanılarak, kıl kök hücrelerini tahrip edecek şekilde ayarlanır. Cilt dokusuna hiçbir şekilde zarar vermez. Leke, iz bırakmaz ve uygulama yapılan bölgede yara oluşumuna sebebiyet vermez.
Epilasyon uygulaması sırasında biraz sızı hissedilebilir. Ancak bu sızı, kişiden kişiye farklılık gösteren acı eşiğine göre yoğun veya az hissedilebilir. Yine de uygulama sırasında çekinilecek bir sızı hissedilmez ve seans kısa süre içerisinde tamamlanır. Seans sonrası kişi, gündelik hayatına devam edebilir ve herhangi bir sınırlamaya tabi olmaksızın gündelik alışkanlıklarına devam edebilir. Lazer uygulaması, vücudundaki tüylerden kurtulmayı düşünen herkese uygulanabilir. Uygulama yapılacak yerde bir döveme varsa lazer ışınlarının dövmeye zarar vereceği bilinmelidir.

.

Detaylı bilgi için iletişime geç