Microblading Uygulaması

Kalıcı makyaj uygulamaları son dönemin en popüler makyaj yöntemleri arasında yer alır. Özellikle çalışan kadınların makyaj yapmakla zaman kaybetmek istememesi veya makyaj yapma konusunda çok da iyi olmayan kadınlar tarafından çokça tercih edilen bir yöntem. Microblading kaş kontürü, kalıcı makyaj uygulamasının önemli bir bölümünü oluşturur. Dolgun, iyi ve güzel görünen kaşlara sahip olmak için tercih edilebilir veya kaşı aşırı seyrek olan, herhangi bir nedenden dolayı dökülmüş kişilere uygulanır ve estetik bir kaş görünümü ortaya çıkarılır

Kadınlar için hayatı kolaylaştıran kalıcı makyaj uygulaması pigmentasyon olarak da adlandırılır. Bu uygulama sırasında kullanılan iğneler steril ve kişiye özeldir. Kullanılan iğneler, ikinci kez kullanılmaz. Kalıcı uygulama için seçilen boyalar, sağlığa zarar vermeyen sağlık birimlerince onaylanmış lisanslı ürünlerdir. Hijyenik ortamda birinci sınıf malzeme seçilerek uygulanan microblading, güvenilir, etkili ve başarılı sonuçlar verir. Bu uygulamanın dövme ile karıştırılması doğru değildir. Dövme işleminde tercih edilen boyalarla kalıcı makyajda kullanılan ürünler farklıdır. Ayrıca kalıcı makyaj uygulaması derinin çok altlarına inilmeden yapılır.

Microblading Uygulaması Hakkında Bilgi

Kaş kontürü uygulamasıyla arzu edilen kaş modeline sahip olunabilir ve bu yöntem sayesinde günübirlik kaş makyajı yapmanıza gerek kalmaz. Çalışan kadınların işini oldukça kolay hale dönüştüren uygulamayla seyrek kaşlar dolgun görünüm kazanır veya hiç kaş olmaması gibi durumlarda da yüz hattına en uygun kaş çizimi yapılır. Bu uygulama sırasında çok fazla acı hissedilmez ancak hafif bir batma hissinin yaşanması söz konusudur. Acıyı en aza indirmeyi sağlayıcı anestezik kremler kullanılır ve uygulamanın çok daha rahat yapılması sağlanır. Uygulamanın süresini kişinin cilt tipi etkileyebilir. Aşırı nemli ciltlere daha uzun sürede uygulama yapılır.

Bu uygulama ile elde edilen görünüm kalıcı değildir. Uygulama yapılan bölgedeki hücrelerin yenileme hareketleri nedeniyle kalıcı makyaj veya kaş makyajı etkisini kaybeder. Bu süre bir yıl veya daha fazla olabilir. Kullanılan boyaların kalitesi de microblading uygulamasının kalıcılık süresine etki eder. dolayısıyla yapılan uygulamadan memnun kalan kişilerin bir sene sonra veya kalıcılık etkisi zayıflayınca uygulamayı tekrarlamaları lazımdır.

Kıl tekniği olarak da bilinen microblaing uygulamasıyla herhangi bir nedenle seyrekleşen veya dökülen kaşın ortaya çıkardığı bozuk görünüm düzeltilebilir. Onarma işlemi yapılırken kaşın rengine ve yapısına dikkat edilir. Kişinin arzu ettiği kaş modeline de dikkat edilerek, seyrekleşen bölgeye kalıcı makyaj malzemesiyle kaş çizimi yapılır. Böylece dolgun ve estetik kaş görünümü yakalanır.

Detaylı bilgi için iletişime geç