Plazma Pen

Kalem benzeri bir cihazla yapıldığı için “plazma pen” (veya plazma kalemi) olarak adlandırılan uygulamanın ne olduğunu anlamak için, plazmanın ne olduğunu açıklamak gerekir: plazma, bir maddeye enerji vererek katı, sıvı ve gaz formuna dönüştürülür. ortaya çıkan enerjidir. Yani, maddenin 4. şeklidir. Plazma pen, maddenin üçüncü aşamasında (gaz halinde) bulunan azot ve su buharını, uygulama alanında yüksek enerji vererek plazma enerjisine dönüştürür. Cihaz, uzmanlar tarafından yumuşak dokulardaki hasarları ortadan kaldırmak ve uç deriden belirli bir mesafeye ulaştığında ve cildin üst tabakasındaki hücreleri doğrudan katı formdan gaz formuna (süblimasyon) dönüştürerek yeni doku oluşumunu başlatmak için kullanılan bu enerjiyi üretir.

Plazma kalemi uygulaması cildin üst tabakasında buharlaşma sağladığından, yağ ve sinir dokularını, saç foliküllerini veya kılcal damarları etkilemez. Buna ek olarak, süblimasyon etkisi sayesinde, ısının nokta hedefinden yayılmasını önler.

Alanın genişliğine bağlı olarak 5 dakika ila 45 dakika arasında değişen plazma kalemi, hastadan hastaya değişmesine rağmen, genellikle her ay ayda 2-3 seans uygulanır. Bazı hastalarda, tek bir seansta sonuç almak mümkündür. Plazma uygulamasından önce, hastalar en az 7 gün boyunca kan inceltici, alkol veya ağrı kesici almamalıdır.

Plazma pen uygulamasının en önemli avantajlarından biri, aynı noktada ortalama 200 ila 300 nanometre derinliğe ulaştığı için çok güvenli olmasıdır.

Hızlı rejenerasyon sağlayan plazma enerjisi uygulaması, belirtildiği gibi cerrahi bir yöntem olmadığından, işlem sırasında herhangi bir cerrahi alet kullanılmaz (insizyon yapılmaz, dikiş yapılmaz) ve yara izi ve enfeksiyon riski ihmal edilebilir.

İlgili bölgeye uygulanan anestezik Krem ile kolayca ve kısa sürede tamamlanır.

Uygulama sırasında açık yaralar oluşturmayan plazma kaleminin yan etkileri neredeyse önemsİzdİr; cildin incelmesine, morarmaya, aşırı şişmeye, kanamaya vb.neden olmaz. sonuçlar üretmez.

Aynı zamanda bir maliyet avantajı sunan plazma kaleminin uygulanması, uyku düzenleri, zararlı alışkanlıklar, su tüketimi, beslenme alışkanlığı gibi birçok faktöre göre değişmesine rağmen, en az 2 ila en fazla 5 yıl boyunca kalıcı bir etkiye sahiptir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Hemen Ara