Plazmapen Uygulaması

Estetik görünümüne önem veren herkesin en çok şikayetçi olduğu hususlardan biri, kırışıklıklardır. Yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan ince ve kalın çizgileri ortadan kaldırmak için estetik uygulamalarından yararlanmak önemli bir seçenek. Bu bakımdan cerrahi olmayan uygulamalar günümüzün en çok tercih edilen estetik yöntemleri arasında. Plazmapen de gençleşmek isteyenlerin tercih ettikleri, cerrahi olmayan estetik uygulamalarından biri. Şık ve güzel bir görünüme sahip olmak, canlı cilt yapısına kavuşmak için uygulanabilir.

Plazmapen, cerrahi bir uygulama olmaması nedeniyle cerrahi müdahale sırasında yaşanılan şişlik, kızarıklık, kanama veya doktor kontrolleri gibi kişinin gündelik hayatını etkileyici veya sınırlayıcı bir fonksiyonu söz konusu değildir. Böyle olmasına rağmen elde edilen sonuçlar, bir cerrahi işlem sonrası elde edilen sonuç kadar etkili ve başarısı fark edilebilir düzeydedir. Cerrahi süreci yaşamak istemeyen veya herhangi bir nedenden dolayı ameliyat olmayı göze alamayan kişilerin hiçbir kesik söz konusu olmadan uygulanan plazmapen ile arzu edilen genç görünüme kavuşmaları mümkündür.

Plazmapen Uygulama Alanları

Fiziksel görünümün önemini hiçbir zaman kaybetmediği günümüzde canlı ve parlak bir cilde sahip olmak güven verici bir unsur. Yüzündeki lekelerden, kırışıklık, yara izlerinden şikayetçi olan ve cildindeki izlerin sosyal hayatına olan etkisinden rahatsızlık duyan kişiler plazmapen ile istenmeyen cilt lekelerinden veya kırışıklıklardan kurtulma imkanına sahip. Plazmapen uygulamasının en çok tercih edildiği alanlar ise şöyle:

  • Gevşeklik nedeniyle aşağıya düşen alt veya üst göz kapakları tedavisi,
  • Daha çok sigara kullanan kişilerde oluşan dudak üstü çizgileri,
  • Yüz veya boyun bölgesinde ortaya çıkan kırışıklıklara karşı,
  • Güneşten kaynaklı lekeler veya et, çil gibi istenmeyen cilt lekelerinin tedavisi,
  • Aktif aknelerin tedavisi veya bunların oluşturduğu lekelerin giderilmesine yönelik tedavide,
  • Ciltte meydana gelen çatlakların giderilmesi,
  • Keloid tedavisi,
  • Göz kapağının çevresinde görülen sarı renkli lekeleri yok etmede,

Plazmapen uygulanır ve başarılı sonuçlar alınır.

Plazmapen Uygulamasına Yönelik Bilgiler

Acısız bir uygulamayı ifade eden plazmapen ile deri katmanı kontrollü bir şekilde hasara uğratılır ve bunun sonucunda cildin yenilenmesi sağlanır. Burada uygulanan hasar verme yöntemi deriye minimum zarar verir ve farklı uygulamalarla yapılan yakma işleminden çok daha güvenlidir. Böylece iyileşme süreci hem daha hızlı gerçekleşir hem de yara oluşumu söz konusu olmaz. Uygulama sonrası sadece ufak bir leke veya kabuk oluşur ve bu leke veya kabul 5-7 gün içerisinde kaybolur. Düşük riskli olması, hızlı ve kolay uygulanabilirliği plazmapen tedavisinin avantajlarından bazılarıdır.

Detaylı bilgi için iletişime geç