Tattoo Dövme

Giderek yaygınlık kazanan dövme farklılık kazanmak isteyenler açısından çokça tercih edilen bir uygulama. Kalıcı veya geçici olmak üzere iki şekilde uygulanabilen dövmenin yapımı sırasında birtakım hijyen kurallarına dikkat edilmesinin önemi büyük. Hem kullanılan dövme boyaları hem de ekipmanları kaliteli malzemelerden oluşması gereken özel ürünlerdir. Hijyen standartlarına uygun olmayan şartlarda gerçekleştirilen dövme işlemi insan sağlığı açısından risk oluşturabilir.

Tattoo Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Dövme, vücudun herhangi bölgesine yapılabilir ancak daha çok tercih edilen bölgeler; kol, boyun, omuz ve sırtın kürek kemiği kısmıdır. Seçilen temanın uygulama aşamasına geçilmeden önce dövmenin yapılacak olduğu alandaki tüylerin temizlenmesine dikkat edilmesi gerekir. İlgili bölgenin sterile edilmesi için antibakteriyel özellikleri bulunan solüsyonlar kullanılır. Daha sonra dövmenin uygulanacağı bölge ile seçilen temanın uyuşmasını sağlayacak hesaplamalar yapılır. Uygulama yapılacak bölgenin etrafında cilt hastalığı gibi sorunlar varsa problemli bölgeye zarar verilmeden dövme işlemin gerçekleşmesine önem verilir.

Dövme Motifi Seçimi Hakkında Bilgi

Dövme uygulamasının en önemli aşamasını tema seçimi olduğu söylenilebilir. Kişinin ruhunu yansıtan bir temada karar kılması ve başkalarının etkisi altında kalmadan kendi iç dünyasını ve yaşam stilini yansıtan dövme modeline karar vermesi lazımdır. Popüler oldukları için tercih edilen birtakım şekillerden rahatsız olma ve sıkılma ihtimali çok yüksektir. Bu nedenle popüler şekillerin aksine sizi yansıttığınıza inandığınız şekiller üzerine odaklanın. Bu şekil popüler bir dövme de olabilir. Ancak sadece popüler diye tema seçimi yapılması doğru değildir. Bayanların kadınsı ruhu ortaya çıkaracak modellere yönelmeleri ve ense kısmına, el veya ayak bileği bölgesine uygulama yapmaları çekici görünüm kazanmalarına yardımcı olur.

Döve motifine karar veremeyen veya dövmenin kalıcı olup olmaması konusunda karar veremeyenlerin geçici dövme uygulamasından yararlanmaları mümkün olabilir. Böylece, dövmenin üzerinizdeki etkisini ve sosyal hayattaki karşılığını daha iyi tartabilir ve memnun kalınmaması halinde de çok kolay bir yöntemle silinebilir veya kendiliğinden kaybolması beklenilebilir.

Detaylı bilgi için iletişime geç