Kalıcı Makyaj Fiyatları Neye Göre Değişiklik Gösterir?

Kalıcı Makyaj Fiyatları Yöntemin belirli bir süre kalıcı olması birçok açıdan fayda sağlar. Öncelikle çalışan kadınların makyajda kaybettikleri zamanı geri kazanmaları açısından avantaj sunar.  Ayrıca makyaj yapma konusunda kendisine güvenmeyen kadınlar için de oldukça eşsiz bir çözümdür. Profesyonel ekip tarafından uygulanan kalıcı makyaj, her güne bakımlı ve güzel başlamak isteyen kadınlara pratik ve etkili bir çözümdür.

Kalıcı makyaj fiyatlarını birden fazla değişkenin etkilediğini not edelim. Yüzün bir veya birden fazla bölgesine uygulanması halinde fiyatlar değişiklik gösterir. Ayrıca kalıcı makyaj hizmeti sunan birimin güvenilir yapısı, uzmanlık, kaliteli malzeme ve ekipman gibi hususlar da fiyatlar üzerinde etkili olabilir. Birinci sınıf malzeme kullanılarak yapılması gereken kalıcı makyaj böylece insan sağlığını olumsuz yönde etkilemez ve kalıcılığı boyunca herhangi bir yan etki oluşturmaz. İşin ehli uzmanlar tarafından yapılan kalıcı makyajın patlama ve deri altında yayılma imkanı söz konusu değildir. Ancak profesyonel olmayan kişilerce yapılan kalıcı makyajın patlaması halinde kötü bir görünüm ortaya çıkar. Bunun nedeni olması gerekenden daha derine enjekte edilmesidir.

Nasıl Yapılması Gerekir?

Kalıcı makyaj süreci oldukça titiz yürütülmesi gerekir. Tek kullanımlık özel mikro iğnelerin kullanılmasıyla mineral bazlı boyalar epidermal bölgeye enjekte edilir. Basit anlamda kalıcı makyaj bu şekildedir ancak işlem tercih edilen uygulamaya göre bir saatten fazla da sürebilir. Uygulama öncesi anti-bakteriyel ürünler kullanılarak ilgili bölgenin temizlenmesi sağlanır. Uygulama sırasında batma hissinin en az şekilde hissedilmesini sağlayacak anti-septik kremler kullanılır. Böylece, kişi herhangi bir acı hissetmeden kalıcı makyaj süreci profesyonelce tamamlanır. Bu uygulama kaş seyrekliği veya yoğun şekilde dökülmüş kaşların olumsuz görüntüsünü ortadan kaldırmak için yapılır. Dudak ve göz çevresi için de kalıcı makyaj uygulamaları yapılabilir.

Her bölge için yapılan uygulamanın ayrı bir metodu söz konusudur. Uygulama fiyatları da değişkenlik gösterir. Uygulama sırasında kişinin nasıl bir göz makyajı veya kaş stili hedeflediği sorulur, tavsiyelerde bulunulur ve en iyi kalıcı makyaj uygulamasına imza atılmasına dikkat edilir. Bölgelerin farklılığına göre kalcı makyajın etkisini kaybetme süresi değişiklik gösterebilir. Dudaklarda 4-5 sene, göz çevresinde ise, 1-2 sene kadar kalıcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonBizi Hemen Ara