Kaş Silme

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alan kaş kontürünün silinmesi için en son yöntemlerin uygulanmasına dikkat edilir. Böylece sadece bir seanslık bir işlemin sonucunda kaş kontürü silinebilir. Uzman tarafından gerçekleştirilmesi gereken kaş silme işleminin mevcut kaşlara zarar vermeden gerçekleşmesi lazımdır. Hatalı kaş silme uygulamaları veya yanlış yöntemlerle yapılan silme işleminden kaynaklı kaş kayıpları yaşanabilir. Buna izin vermemek adına titiz çalışılması ve en son yöntemlerin uygulanarak, hem kaş kontürü silme başarısı yükselir hem de mevcut kaşlara herhangi bir zarar verilmeden süreç tamamlanır.

Kaş kontürü uygulamasından sonra ihtiyaç duyulan kaş silme işlemini gerektiren farklı nedenler söz konusu olabilir. Hatalı yapılan uygulamalar zamanla kendini iyice belli eder ve kötü görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Özelikle gereğinden fazla deri altına nüfuz ettirilen boyaların zaman içerisinde patlaması, kaş çevresinin boyalı görünümünü ortaya çıkarır. Bu gibi durumların yanı sıra kişi kaş kontürünü sildirerek, farklı bir makyaj uygulamasına geçmek isteyebilir. Sebep her ne olursa olsun kaş silme işlemin titiz bir şekilde yapılması gerekir.

Kaş Silme İşlemi Hakkında Bilgiler

Kaş silme sırasında en çok merak edilen konu acıyla ilgilidir. Ancak kaş silme işlemi esnasında herhangi bir acı hissedilmez ve silme işlemi oldukça pratik bir şekilde gerçekleştirilir. Kaş silme işlemi de kaş kontürü gibi yaklaşık bir saat kadar sürebilir. Sürenin uzun olmasının nedeni işlemin titizlikle yürütülmesine dikkat edilmesidir. Böylece kişinin mevcut kaşlarına herhangi bir zarar gelmeden ve kayıp yaşamadan işlem sonlandırılır.

Kalıcı kaş makyajının silinmesi sürecinde en etkili bakım ürünleri tercih edilir. Bu ürünler, insan sağlığına zarar vermeyen ve başarısı kanıtlanmış ürünleri ifade eder. Bazı kişilerdeki kaş kontürü ürünlerinin yapısına göre ilk seansta silme işleminde yüzde yüz başarı sağlanamayabilir. Bu gibi durumlarda iki seans uygulanır ve kaş kontürü tamamen silinir. Özel solüsyon ve ekipman olmadan kaş kontürü silme işleminin başarısı mümkün olmaz. Dolayısıyla kaş kontürü silme kremleri gibi ürünler, ilgili ekipmanlar olmadıkça fayda sunma olasılıkları oldukça düşüktür.

Kaş silme işlemi sırasında boya tamamen deriden dışarıya atılır. Bu işlem, kalıcı makyaj boyasının deri altından çıkarıldığından emin olunana denk tekrar edilir. Deri doğal rengini aldığında ve kalıcı makyaj izleri kaybolduğunda başarı sağlanır. Bir saat kadar süren işlem hassas bir şekilde yürütülür ve gözün olumsuz etkilenmesine neden olacak uygulamalara yer verilmez.

Detaylı bilgi için iletişime geç