Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Vücudundaki tüylenmeden şikayetçi olan erkek veya kadın fark etmeksizin herkese uygulanabilen lazer epilasyon son 25 seneye damgasını vuran önemli bir teknoloji. Bu teknolojinin en son serisine eklenen buz başlıklarla beraber hiçbir acı duymadan gerçekleşen seansların sonucunda uygulama yapılan bölgedeki tüylerden kurutulmak mümkün. Lazer epilasyon fiyatları üzerinde uygulama yapılacak bölgedeki kıl yoğunluğunun etkisi büyüktür. Kıl tipi ve rengi de seans sayısına etki edeceğinden lazer epilasyon için toplam ödenecek ücret kişiden kişiye farklılaşabilir.

Lazer epilasyon öncesinde nasıl bir sonuç alınacağına dair bilgi verilmesi pek mümkün olmaz. Ancak düzenli yapılan seanslar akabinde yüzde 90’a varan başarı kaydedilebilir. Bunu etkileyen önemli bir faktör de tüy köklerinin derinlik oranlarıdır. Bazı kıl kökleri 5 mm’den derinde olabilir ve lazer ışıklarının bunlar üzerindeki etkisi zayıflaşır. Dolayısıyla yüzde yüz verimlilik elde edilir şeklinde bir taahhüt asla mümkün değildir. Ancak verimliliği arttırmayı sağlayan vücudun çeşitli bölgeleri ve farklı cilt tipleri için özelleştirilen lazer epilasyon cihazları düzenli seanslar sonucu fark edilir derecede başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

Lazer Epilasyon Seansları

Uygulama yapılacak bölgenin kıl yoğunluğuna göre değişiklik gösteren seans süreleri, kısa tüylerin olduğu bölgeler için on dakika gibi bir sürede tamamlanabilir. Bu süre bacaklar için bir saati geçebilir. Tüyün yoğun olduğu bölgelerde tüylerin yok edilmesi, hem seans sürelerini hem de seans sayısını etkiler. Bu değişkenler üzerinde cilt tipi ve kişinin hormon aktivitesi de belirleyicidir. Seans aralıkları arasındaki zaman farkı, bir veya bir buçuk ay kadardır. Uygulama yapılan alanın durumuna göre bir lazer epilasyonundan en iyi sonucu almak için 4 ila 12 seans arasında epilasyona girmek gerekebilir.

Lazer epilasyon sürecinden sonra herhangi bir kısıtlama söz konusu olmaz. Bu uygulamanın vücut üzerinde bir zararı söz konusu da değildir. Cihazların en büyük özellikleri, herhangi bir lekeye neden olmadan ve cilt dokusuna zarar vermeden ilgili bölgede gerçekleştirilmek istenilen kıl kökü tahribatını gerçekleştirmesidir. Seanslar tamamlandıktan sonra kişinin gündelik hayatına kaldığı yerden devam etmesi mümkündür. Uygulama sürecinde de acı hissedilmez, özel başlıklar sayesinde yanma veya batma gibi hisler yaşanmaz. Yine de kişinin acı eşiğine göre çok az bir batma hissinin yaşanma ihtimali vardır. Seansların tamamlanması halinde ve uzman tarafından yapılan lazer epilasyonun sonucu kalıcı olur. Yakılan kıl köklerinin yenilenmesi ve kılların çıkması mümkün olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonBizi Hemen Ara