Maltepe Hifu Uygulaması

 

HIFU, cildin altında 4.5 mm ve 3 mm derinliğe odaklanan yüksek frekanslı ses dalgaları sayesinde cilt yüzeyinde herhangi bir olumsuz etki yaşamadan cildin altındaki gevşemiş kas, yağ dokusu ve cilt destek dokusunda sıkılaştırma ve sıkılaştırma sağlar. Çene, boyun ve yüz sarkması tedavi edilebilir. Üst kaşlarda ve cildin ince olduğu göz çevresinde 1.5 mm derinliğinde kafalarla çalışır; bu alanda bir kaş kaldırma etkisi yaratılabilir. Yüzeysel cilt kırışıklıklarının tedavisinde de kullanılabilir. İşlem, seçilen Başlığı cilt üzerinde hareket ettirerek tamamlanır. Uygulama süresi yaklaşık 20-30 dakikadır.
Yaşlanma, herkesin başına gelecek bir yaşam aşamasıdır. Fakat dünya sürekli gelişiyor ve değişiyor ve bugün teknoloji dünyayı yönetiyor. Tıp her zamankinden daha hızlı ilerliyor. Devrim niteliğindeki cerrahi olmayan cilt gençleştirme teknikleri, birçok cilt uzmanı tarafından cildi sıkılaştırmak ve yaşlanmanın etkilerini azaltmak için kullanılan tıbbi teknolojideki ilerlemelerin sonucudur. Kusursuz genç görünmek ve insanların artan arzu ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri için talep arttı.

 Cerrahi olmayan cilt gençleştirme yöntemleri, cildin doğal dokusunu yenilemeye, dermisi ısıtmaya, kollajen büyümesini teşvik etmeye ve yeni kollajen oluşturarak gençleşmeye yardımcı olan cerrahi olmayan yöntemlerdir. Makalemize bugün, bu yöntemlerin en çok kullanılanlarından biri olan yüksek yoğunluklu odaklı ultrason olan HIFU ile başlayalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonBizi Hemen Ara